.............................................................................

About Twilight Saga

11. července 2012 v 13:48 | Miss.Kate

Twilight Sága je filmová adaptace podle románů napsaných Stephenií Meyerovou. Napsala celkem čtyři knihy týkající se Twilight Ságy - Stmívání (2008), Nový měsíc (2009), Zatmění (2010), Rozbřesk (2011-2012). Zatím se v kinech nebo na obrzovkách objevili pouze všechyn tři filmy podle knih a první část závěrečné knihy Rozbřesku. Druhá část nás čeká tento rok na podzim.
V Twilight tedy prvním díle se BellaSwanová přestěhuje do deštivého městečka Forks, aby bydlela se svým tátou. Okamžitě se zamiluje do upíra Edwarda Cullena, který žije ve Forks se svou celou rodinou vegetariánských upírů. Jsou vegetariáni, to znamená, že se živí pouze zvířecí krví a nezabíjí lidi.
V New moon se rozhodne Edward Bellu opustit, aby mohla mít šanci na normální život bez nadpřirozena. Bella, která je po jeho odchodu velice zarmoucena najde útěchu u přítele Jacoba, který se ovšem také potýká s nadpřirozeným světem. Je vlkodlak. Ke konci se Bella shledává s Edwardem a poznává upíří královskou rodinu Volturiovi, který jí přikážou, že se musí stát upírkou.
V Eclipse Edward požádá Bellu o ruku a společně s vlkodlaky bojují s novorozenými upíry, kteří chtějí zabít Bellu a pomstít se Edwardovi. Bella nakonec žádost o ruku přijímá a chystá se svatba.
V Breaking Dawn se Bella vdává a odjíždí s Edwardem na líbánky na ostrov Esmé, kde počne poloupíří dítě. Dítě strašně rychle roste a Bellu každým dnem oslabuje a zevnitř ji zabíjí. Nakonec vše dobře dopadne, při porodu promění Edward Bellu v upírku.
Zajisté znáte minimálně alespoň jeden z filmů nebo knížku. A jestli ne tak se do toho pustťe! :)

© text by

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama